Szanowni Rodzice!
Poniżej przedstawiamy najważniejsze informacje dotyczące rekrutacji do publicznych przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w publicznych szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Gliwice.

Podobnie jak w latach ubiegłych, rekrutacja do publicznych przedszkoli  i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych prowadzonych przez Miasto Gliwice będzie prowadzona  z wykorzystaniem systemu informatycznego.

• Publikacja oferty i otwarcie strony wspierającej proces rekrutacji dla rodziców nastąpi 05 marca 2024 r. od godz. 9:00  i potrwa do 26.03.2024 r. do godz. 15:00
    W postępowaniu rekrutacyjnym na rok szkolny 2024/2025, mogą wziąć udział dzieci w wieku przedszkolnym (urodzone w roczniku 2021 i starsze), zamieszkałe na obszarze miasta Gliwice.
  • Kontynuacja edukacji przedszkolnej!
    Jeżeli dzieci już uczęszczające do przedszkoli/oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych zechcą kontynuować wychowanie przedszkolne w przyszłym roku szkolnym w dotychczasowym przedszkolu, rodzice (matka i ojciec) winni złożyć w tej placówce deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w  roku 2024/2025 w terminie do 16.02.2024 r.
  • Rodzice, którzy zamierzają zapisać dziecko do innego przedszkola miejskiego niż to, do którego dziecko dotychczas uczęszcza muszą pamiętać, że w takim przypadku rekrutacja na przyszły rok szkolny odbywa się na takich samych zasadach, jak dla dziecka zapisywanego do przedszkola po raz pierwszy.                                                                                                               Podstawa prawna: Ustawa z dnia 14 grudnia 2016 r. Prawo Oświatowe (Dz.U. z 2023 r. poz. 900 z poź.zm.)

Adres strony:  https://gliwice.formico.pl/formico-public/

Po zarejestrowaniu wniosku w systemie, wniosek drukujemy wraz  z załącznikami i przynosimy do placówki.

Komisja rekrutacyjna przyjmuje TYLKO KOMPLETNĄ DOKUMENTACJĘ.

Zarządzenie w sprawie terminów rekrutacji do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych na rok szkolny 2024/2025: https://bip.gliwice.eu/zarzadzeniaPrezydenta/96576