Misja Przedszkola

• Dajemy dzieciom możliwość:
    - wszechstronnego rozwoju
    - pracy z innymi
    - kreatywnego myślenia
    - twórczego działania
    - uczestniczenia w ciekawych zajęciach
  • Ujednolicamy oddziaływania wychowawcze z domem rodzinnym w celu kształtowania właściwej pracy i sukcesów wychowawczych.
  • Wspieramy indywidualny rozwój dziecka poprzez różne formy pracy:
    - edukację kulturową, edukację ekologiczno – przyrodniczą , edukację językową, edukację zdrowotną, doświadczenia.
  • Rozwijamy aktywność psychoruchową dziecka poprzez prowadzenie zajęć dydaktyczno – wychowawczych i zajęć dodatkowych przy integracji rodziców.
  • Spełniamy oczekiwania rodziców i dzieci.
  • Zdobywamy wiedzę i umiejętności dzięki aktywnym i nowoczesnym metodom pracy.
  • Tworzymy działania wychowawcze oparte na rozwijaniu empatii, tolerancji i wzajemnej pomocy – równość szans
  • Proponujemy i uczestniczymy w atrakcyjnych zajęciach – języki obce, taniec towarzyski, warsztaty (np.: ekologiczno – przyrodnicze, rękodzieło, plastyczne, techniczne, matematyczne, informatyczne itp.)
  • Promujemy osiągnięcia dzieci i pracowników przedszkola.
  • Współpracujemy ze środowiskiem lokalnym i poza lokalnym.
  • Aktywizujemy rodziców do udziału w życiu przedszkola.
  • Reedukujemy zaburzenia i wady wymowy (diagnoza, wczesne wspomaganie rozwoju dziecka, pomoc psychologiczno-pedagogiczna).