Ramowy rozkład dnia Przedszkola Miejskiego nr 34 im. Kubusia Puchatka

5:30 – 8:15  Przychodzenia dzieci do przedszkola. Czynności opiekuńcze, porządkowe i organizacyjne. Zabawy swobodne, spontaniczne. Indywidualna praca z dziećmi. Wspieranie rozwoju dziecka poprzez różnorodne zabawy i ćwiczenia prowadzone pod kierunkiem nauczyciela, w tym  obowiązkowe zabawy ruchowe lub ćwiczenia poranne o wielostronnym ruchu.

8:15 – 8:30  Przygotowanie do śniadania, zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania. Rozwijanie umiejętności samoobsługowych.

8:30 – 9:00  Śniadanie zwracanie uwagi na kulturalne spożywanie posiłku. Zachowanie porządku wokół siebie oraz właściwej postawy. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu śniadania.

9:00 – 11:15  Wspieranie rozwoju dziecka poprzez prowadzenie dydaktycznych zajęć programowych. Organizowanie zajęć na świeżym powietrzu, w szczególności zajęć ruchowych, sportowych, przyrodniczych. Prowadzenie obserwacji , prac ogrodniczych, porządkowych, wycieczek i spacerów. Zabawy swobodne i spontaniczne.

11:15 – 11:30  Przygotowanie do obiadu, zabiegi higieniczne, czynności samoobsługowe. Wdrażanie zasad higieny i kulturalnego zachowania.

11:30 – 12:00 Spożywanie obiadu. Rozwijanie umiejętności posługiwania się sztućcami. Wdrażanie do czynności higienicznych i porządkowych po zakończeniu obiadu.

12:00 – 13:30 Zabawy i zajęcia o charakterze relaksacyjnym  w sali lub na powietrzu. Praca z indywidualna z dziećmi, zajęcia dodatkowe.

Od godziny  13:00  Odbiór dzieci

13:00 – 13:30  Podwieczorek

13:30 – 17:00 Dowolna działalność dzieci, zabawy a sali lub na powietrzu. Kontakty indywidualne z rodzicami