Organizacja roku szkolnego 2023/2024

• Przedszkole Miejskie nr 34 czynne jest w godzinach 5:30– 17:00.
  • Nowy rok szkolny rozpoczyna się 1 września (piątek). W przedszkolu z tej okazji nie obchodzimy uroczystości rozpoczęcia roku szkolnego, dlatego prosimy o wygodny ubiór dzieci.
  • 1 września rodzic otrzyma informację o nazwie grupy, do której należy dziecko oraz zostanie wskazany dziecku znaczek w szatni.
  • Prosimy, aby dzieci 3 letnie miały na koszulce, na plecach, umieszczoną czytelną naklejkę z napisanym imieniem i nazwiskiem. Będzie to bardzo pomocna informacja w pierwszych dniach pobytu dziecka w przedszkolu. Umieszczenie naklejki na plecach zapobiega jej zdjęciu przez dziecko.
  • Do przedszkola wchodzimy głównym wejściem i wejściem z boku (grupy Pandy i Chmurki). Wejście od strony ogrodu będzie zamknięte.
  • Bardzo prosimy o punktualność, dzieci przyprowadzamy do godziny o 8.15.
  • Czas realizacji Podstawy Programowej obejmuje godziny od 8:00 do 13:00 (5h).
  • Odbiór dzieci sygnalizują państwo domofonem przy głównym wejściu – podając imię, nazwisko oraz nazwę grupy dziecka. Bardzo prosimy aby każda osoba odbierająca dziecko miała przygotowany dowód osobisty, aby nauczyciel dyżurujący mógł sprawnie weryfikować, kto odbiera dziecko. Ogromnie prosimy o cierpliwość i wyrozumiałość, zwłaszcza w pierwszych dniach września.
  • Dzieci mogą były odbierane tylko przez rodzica lub pełnoletnią osobę do tego upoważnioną (druk upoważnienia otrzymają Państwo 1 września).
  • Od pierwszego dnia wszystkie dzieci 3 letnie powinny być wyposażone w podpisane wygodne kapcie i podpisany worek z ubraniem na zmianę (spodenki, koszulka, skarpetki, 2 pary bielizny), który zostawiają Państwo u wychowawcy. Reszta dzieci worek z rzeczami zostawia w szatni.
  • Od września grupy najmłodsze odpoczywają po obiedzie na leżaczkach. Dzieci nie przebierają się – zdejmują jedynie buciki i kładą się na leżaczkach. Dzieci 3 letnie, aby ułatwić im adaptację mogą do snu mogą przynieść ulubionego pluszaka.
  • Wszelkie informacje dotyczące wyposażenia, organizacji roku szkolnego czy zasad panujących w grupach udzieli Państwu wychowawca na zebraniu z rodzicami, które odbywać się będą na początku września.